ReLEX SMILE versus femto LASIK

Je laserová metoda SMILE lepší než femto LASIK?

Jaké skutečné výhody (ne)přináší, má smysl si za ni připlatit a pro koho je nejvhodnější? A jak je to s pooperační rehabilitací vidění, bolestivostí a suchýma očima? A navíc se ještě dozvíte, jestli po ní uvidíte lépe než po LASIKu.

KDO BY SVÝM OČÍM NEDOPŘÁL TO NEJLEPŠÍ…..

Když jde o oči, tak si většina lidí chce dopřát to nejlepšínejbezpečnější. Kliniky se předhánějí v nabízení technologií a všechny říkají, že mají tu nejlepší a nejmodernější. A výrobci laserové technologie přicházejí s novinkami  a vylepšeními.

Lasery jsou rychlejší, přesnější, mají sledovače pohybů oka ne ve 3D ani 4D rovinách, ale rovnou 7D. Pohybuje se vůbec oko v tolika směrech? Občas se zdá, že některá vylepšení jsou spíše jen “faceliftem” a snahou se marketingově odlišit, než skutečnou změnou a novinkou.

JE SMILE PŘEVRATNOU METODOU?

Ovšem s příchodem metody ReLEX SMILE se o žádný facelift nejednalo, i když to byl dost pionýrský krok, který neměl zpočátku ani u odborné veřejnosti na růžích ustláno a výsledky nebyly přesvědčivé. Dlouho nebylo jasné, není – li to slepá ulička.

Dnes, po takřka 10 letech, existují jasná data a studie, které říkají, jaké výhody SMILE oproti doposud nejrozšířenější metodě femto LASIK (ne)přináší, pro koho je to jednoznačně lepší volba, ale i jaká úskalí tato metoda má. A především, jestli pro pacienty znamená přesnější dioptrický výsledek po operaci či nikoliv.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK