ZHORŠENÉ VIDĚNÍ NA DÁLKU I BLÍZKO

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ

DALEKOZRAKOST (Hypermetropie)

Velice často se stává, že lidé, kteří se pyšnili celý život ostřížím zrakem, začnou o pár let dříve než jejich vrstevníci potřebovat brýle na čtení, třeba už ve 40 letech, a viděním se jim horší rychleji. Brzy nezůstanou jen u brýlí na čtení, ale nechávají si je i na počítač a začnou zjišťovat, že nevidí dobře už ani v autě. Což může pochopitelně u někoho vyvolat i úzkost, jestli se to někdy zastaví a jak moc se to ještě může zhoršit.

KONZULTACE

Když potřebujete osobní přístup, rychlost či druhý názor.
Cena od 1.000 Kč

Skrytá vada

I VETCHOZRAKOST SOUČASNĚ

Na vině je částečně věk a s ním spojená ztráta oční čočky akomodovat, tedy zaostřovat na blízké předměty. Ale současně s tím celoživotně skrytá nižší dalekozrakost (vada na dálku), obvykle do +1,75 dioptrie, kterou oko právě schopností akomodace dokázalo korigovat. A to už teď nezvládá.

Největší potíže mají s viděním na blízko, kdy jsou nároky na akomodaci největší, a proto jsou na brýlích na čtení více závislí a potřebují daleko silnější, než vrstevníci, kteří mají pouze vetchozrakost (presbyopii).

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

JAK SILNÉ BRÝLE?

Pokud byste byli pouze vetchozrací, byla by přibližná síla Vašich brýlí na čtení v závislosti na věku následující:

Jsou-li Vaše brýle silnější, pak je součástí Vaší vady dalekozrakost.

Přemýšlíte, zda se musíte smířit s několika páry brýlí nebo byste byli ochotni udělat kompromis, pokud by to šlo vyřešit jinak? Udělejte si TEST ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ s ohledem na Váš životní styl a zrakové potřeby.

JAKÁ JSOU ŘEŠENÍ?

Optimální řešení se vždy odvíjí od Vašeho životního stylu, potřebě nezávislosti na brýlích a nárokům na kvalitu vidění.

Brýle?
Výměna čočky?

JSTE VHODNÝ KANDIDÁT NA OPERACI?

Pokud přemýšlíte, že by operace bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Jak účinná a bezpečná je laserová metoda PRESBYOND pro řešení očních vad ve středním věku? Co (NE)dokáže a je výsledek trvalý?…
Souvisí spolu nějak multifokální brýle a multifokální nitrooční čočky? Měli byste se čočkám vyhnout, pokud máte špatnou zkušenost s multifokálními brýlemi?…
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….

Nestresujte se!

MOHU VÝVOJ VETCHOZRAKOSTI OVLIVNIT?

U každého probíhá proces ztráty akomodace s jinou dynamikou, která je závislá na více faktorech. Souvisí s:

Pokud se u Vás vyskytují bolesti hlavy, očí, zvýšená a rychlá únava očí, svědčí to pro nepřiměřenou zátěž akomodace a úlevu přinese jen brýlová korekce. Zrakový trénink má smysl u dětí a některých mladých dospělých.

MULTIFOKÁLNÍ
NITROOČNÍ ČOČKA?

Pokud přemýšlíte, že by výměna nitrooční čočky bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK