ZHORŠENÉ VIDĚNÍ NA DÁLKU I BLÍZKO

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ

DALEKOZRAKOST (Hypermetropie)

Velice často se stává, že lidé, kteří se pyšnili celý život ostřížím zrakem, začnou o pár let dříve než jejich vrstevníci potřebovat brýle na čtení, třeba už ve 40 letech, a viděním se jim horší rychleji. Brzy nezůstanou jen u brýlí na čtení, ale nechávají si je i na počítač a začnou zjišťovat, že nevidí dobře už ani v autě. Což může pochopitelně u někoho vyvolat i úzkost, jestli se to někdy zastaví a jak moc se to ještě může zhoršit.

KONZULTACE

Když potřebujete osobní přístup, rychlost či druhý názor.
Cena od 1.000 Kč

Skrytá vada

I VETCHOZRAKOST SOUČASNĚ

Na vině je částečně věk a s ním spojená ztráta oční čočky akomodovat, tedy zaostřovat na blízké předměty. Ale současně s tím celoživotně skrytá nižší dalekozrakost (vada na dálku), obvykle do +1,75 dioptrie, kterou oko právě schopností akomodace dokázalo korigovat. A to už teď nezvládá.

Největší potíže mají s viděním na blízko, kdy jsou nároky na akomodaci největší, a proto jsou na brýlích na čtení více závislí a potřebují daleko silnější, než vrstevníci, kteří mají pouze vetchozrakost (presbyopii).

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

JAK SILNÉ BRÝLE?

Pokud byste byli pouze vetchozrací, byla by přibližná síla Vašich brýlí na čtení v závislosti na věku následující:

Jsou-li Vaše brýle silnější, pak je součástí Vaší vady dalekozrakost.

Přemýšlíte, zda se musíte smířit s několika páry brýlí nebo byste byli ochotni udělat kompromis, pokud by to šlo vyřešit jinak? Udělejte si TEST ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ s ohledem na Váš životní styl a zrakové potřeby.

JAKÁ JSOU ŘEŠENÍ?

Optimální řešení se vždy odvíjí od Vašeho životního stylu, potřebě nezávislosti na brýlích a nárokům na kvalitu vidění.

Brýle?
Výměna čočky?

JSTE VHODNÝ KANDIDÁT NA OPERACI?

Pokud přemýšlíte, že by operace bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Jsem v oboru skoro 20 let a na tomto tvrzení se za tu dobu nezměnilo skoro nic. Jako když by ve čtyřiceti letech měla končit veškerá sranda a člověk by měl na některé věc…
Desítky let prověřený a funkční systém korekce očí, který dokáže snížit nebo zcela odstranit závislost na brýlích na čtení a potíže s viděním na blízko. Pro koho je…….
Nedoporučili Vám lékaři laserovou operaci očí, protože máte příliš mnoho dioptrií nebo příliš tenkou rohovku a přemýšlíte jestli jsou i jiné možnosti?…

Nestresujte se!

MOHU VÝVOJ VETCHOZRAKOSTI OVLIVNIT?

U každého probíhá proces ztráty akomodace s jinou dynamikou, která je závislá na více faktorech. Souvisí s:

Pokud se u Vás vyskytují bolesti hlavy, očí, zvýšená a rychlá únava očí, svědčí to pro nepřiměřenou zátěž akomodace a úlevu přinese jen brýlová korekce. Zrakový trénink má smysl u dětí a některých mladých dospělých.

MULTIFOKÁLNÍ
NITROOČNÍ ČOČKA?

Pokud přemýšlíte, že by výměna nitrooční čočky bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Dokáže Vás opravdu zbavit brýlí na blízko i na počítač? Čím se odlišuje od tradičních multifokálních či trifokálních nitroočních čoček a přináší to, co slibuje?…
Jestli si myslíte, že je jedno, jakou multifokální čočku si necháte dát, protože musejí být všechny přeci podobné a liší se jen výrobce, tak tomu tak není. …
Pokud máte právě teď brýle, případně text posouváte kam Vám ruka stačí, možná je správný čas ujasnit si, jaké jsou Vaše preference ve vidění a s čím se můžete (ne)smířit….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK