ZHORŠENÉ VIDĚNÍ NA BLÍZKO

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ

VETCHOZRAKOST (Presbyopie)

Lidská oční čočka je zodpovědná za to, že jsme schopni plynule a bez námahy přeostřovat z blízkých předmětů na vzdálené, aniž bychom o tom věděli. Tento proces se nazývá akomodace.

S věkem schopnost akomodace klesá, čočka ztrácí svou pružnost a my si začínáme dávat text dále od oka, potřebujeme více světla, až se obvykle po 45. roce stane, že ruka přestane být dostatečně dlouhá a nezbývá, než sáhnout po brýlích. Přes které ovšem není vidět na nic jiného, než na určitou vzdálenost na blízko.

Jedny, druhé, třetí....

JAK SE VYVÍJÍ VETCHOZRAKOST

S postupujícím časem nám i vidění na počítač či rozeznávání detailů tváří lidí okolo stolu začnou dělat potíže. Zjistíme, že starší a slabší brýle na čtení fungují na počítač a na blízko musíme mít zase o něco silnější. A tak to jde do zhruba 60 let, kdy brýle na čtení dosahují hodnot okolo 2,5 – 3,0 dioptrií a na počítač okolo 1,5 dioptrie. Samozřejmě za předpokladu, že máte v pořádku vidění do dálky.

MY EYE KONZULTACE

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

JAK SILNÉ BRÝLE
BUDU POTŘEBOVAT?

V závislosti na Vašem věku, budete pro pohodlné čtení drobného textu a práci na blízko potřebovat:

Přemýšlíte, zda se musíte smířit s několika páry brýlí nebo byste byli ochotni udělat kompromis, pokud by to šlo vyřešit jinak? Udělejte si TEST ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ s ohledem na Váš životní styl a zrakové potřeby.

JAKÁ JSOU ŘEŠENÍ?

Optimální řešení se vždy odvíjí od Vašeho životního stylu, potřebě nezávislosti na brýlích a nárokům na kvalitu vidění.

Brýle?
Čočky?
Laser?

Nestresujte se!

MOHU VÝVOJ PRESBYOPIE OVLIVNIT?

U každého probíhá proces ztráty akomodace s jinou dynamikou, která je závislá na více faktorech. Souvisí s:

Takže pokud má někdo například malou krátkozrakost (okolo minus 0,5 dioptrie), o které celý život neví, paradoxně mu teď bude pomáhat při vidění do blízka a brýle bude potřebovat později a o kousek slabší. A naopak hůře na tom bude ten, kdo měl celý život malou dalekozrakost.

TEST ZRAKU ZDARMA

Zkontrolujte si vidění na dálku či blízko. Nemáte astigmatismus?

Vstupte do testu

Vyplňte údaje níže a projděte si tříkrokovým testem.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK