ZHORŠENÉ VIDĚNÍ NA BLÍZKO

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ

VETCHOZRAKOST (Presbyopie)

Lidská oční čočka je zodpovědná za to, že jsme schopni plynule a bez námahy přeostřovat z blízkých předmětů na vzdálené, aniž bychom o tom věděli. Tento proces se nazývá akomodace.

S věkem schopnost akomodace klesá, čočka ztrácí svou pružnost a my si začínáme dávat text dále od oka, potřebujeme více světla, až se obvykle po 45. roce stane, že ruka přestane být dostatečně dlouhá a nezbývá, než sáhnout po brýlích. Přes které ovšem není vidět na nic jiného, než na určitou vzdálenost na blízko.

KONZULTACE

Když potřebujete osobní přístup, rychlost či druhý názor.
Cena od 1.000 Kč

Jedny, druhé, třetí....

JAK SE VYVÍJÍ VETCHOZRAKOST

S postupujícím časem nám i vidění na počítač či rozeznávání detailů tváří lidí okolo stolu začnou dělat potíže. Zjistíme, že starší a slabší brýle na čtení fungují na počítač a na blízko musíme mít zase o něco silnější. A tak to jde do zhruba 60 let, kdy brýle na čtení dosahují hodnot okolo 2,5 – 3,0 dioptrií a na počítač okolo 1,5 dioptrie. Samozřejmě za předpokladu, že máte v pořádku vidění do dálky.

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

JAK SILNÉ BRÝLE
BUDU POTŘEBOVAT?

V závislosti na Vašem věku, budete pro pohodlné čtení drobného textu a práci na blízko potřebovat:

Přemýšlíte, zda se musíte smířit s několika páry brýlí nebo byste byli ochotni udělat kompromis, pokud by to šlo vyřešit jinak? Udělejte si TEST ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ s ohledem na Váš životní styl a zrakové potřeby.

JAKÁ JSOU ŘEŠENÍ?

Optimální řešení se vždy odvíjí od Vašeho životního stylu, potřebě nezávislosti na brýlích a nárokům na kvalitu vidění.

Brýle?
Čočky?
Laser?

JSTE VHODNÝ KANDIDÁT
NA OPERACI?

Pokud přemýšlíte, že by operace bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na oční kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Pokud máte právě teď brýle, případně text posouváte kam Vám ruka stačí, možná je správný čas ujasnit si, jaké jsou Vaše preference ve vidění a s čím se můžete (ne)smířit….
Jsem v oboru skoro 20 let a na tomto tvrzení se za tu dobu nezměnilo skoro nic. Jako když by ve čtyřiceti letech měla končit veškerá sranda a člověk by měl na některé věc…
Desítky let prověřený a funkční systém korekce očí, který dokáže snížit nebo zcela odstranit závislost na brýlích na čtení a potíže s viděním na blízko. Pro koho je…….

Nestresujte se!

MOHU VÝVOJ VETCHOZRAKOSTI OVLIVNIT?

U každého probíhá proces ztráty akomodace s jinou dynamikou, která je závislá na více faktorech. Souvisí s:

Takže pokud má někdo například malou krátkozrakost (okolo minus 0,5 dioptrie), o které celý život neví, paradoxně mu teď bude pomáhat při vidění do blízka a brýle bude potřebovat později a o kousek slabší. A naopak hůře na tom bude ten, kdo měl celý život malou dalekozrakost.

JAK JE TO S MULTIFOKÁLNÍ
NITROOČNÍ ČOČKOU?

Pokud přemýšlíte, že by výměna nitrooční čočky bylo možná řešení pro Vás, než se vydáte na oční kliniku, mohlo by Vás zajímat:

Dokáže Vás opravdu zbavit brýlí na blízko i na počítač? Čím se odlišuje od tradičních multifokálních či trifokálních nitroočních čoček a přináší to, co slibuje?…
Jestli si myslíte, že je jedno, jakou multifokální čočku si necháte dát, protože musejí být všechny přeci podobné a liší se jen výrobce, tak tomu tak není. …
Mnohdy si lidé myslí, že když neměli dobrou zkušenost s multifokálními brýlemi, bude to s umělou multifokální nitrooční čočkou podobné. Princip je ale úplně jiný……

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK