ŠEDÝ ZÁKAL

NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ

CO JE ŠEDÝ ZÁKAL?

Šedý zákal je způsoben ztrátou průhlednosti nitrooční čočky, která je umístěna za duhovkou a jako součást zobrazovacího systému oka pomáhá vytvářet ostrý obraz na sítnici.

S věkem se čočka stává méně pružnou a kromě přirozené schopnosti akomodace (zaostřování na blízko) postupně ztrácí i svou čirost a stává se mohutnější. 

Následkem nejen věku, ale i přidružených onemocnění může docházet k degenerativním změnám ve tkáních čočky, které vytvářejí drobné shluky uvnitř čočky. S vývojem zákalu se stávají tyto shluky hustější, zakalenější a zabírají čím dále větší plochu.

Zakalená čočka rozptyluje a blokuje průchod světla a brání tak vzniku ostrého obrazu, což způsobuje potíže s viděním.

KONZULTACE

Když potřebujete osobní přístup, rychlost či druhý názor.
Cena od 1.000 Kč

Čeho si všímat?

PŘÍZNAKY ŠEDÉHO ZÁKALU:

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

Zpočátku, když zákal postihuje malou část čočky, nemusejí být příznaky příliš patrné. U některého typu zákalu může dokonce přechodně dojít ke zlepšení vidění na blízko. Čím více však je čočka zakalená, tím jsou projevy výraznější a více rušivé.

Diagnózu šedého zákalu musí vždy stanovit oční lékař na základě pečlivého vyšetření včetně rozšíření zornice kapkami k posouzení celé plochy čočky i zhodnocení stavu sítnice.

JAK JE TO S OPERACÍ?

Jediným řešením vedoucím k obnovení vidění je dnes již zcela rutinní, velmi bezpečný zákrok v lokálním znecitlivění kapkami, při kterém se čočka vymění za umělou, která vydrží celý život.

Operací šedého zákalu můžete vyřešit i další problémy s viděním, jakými  jsou:

Rozhodněte se sami, jak byste si přáli vidět po operaci a ujasněte si pomocí TESTU ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ, jaké jsou Vaše priority ve vidění.

Udělejte
si test

VÍCE O OPERACI

Pokud víte, že máte šedý zákal a máte obavy z operace, odpovíme Vám na zásadní otázky:

Podíváme se jak na ty, které mohou vzniknout při samotné operaci, ale i na ty pooperační a dlouhodobé. Na reálná data opřená o světové studie na tisících očích….
Pokud máte právě teď brýle, případně text posouváte kam Vám ruka stačí, možná je správný čas ujasnit si, jaké jsou Vaše preference ve vidění a s čím se můžete (ne)smířit….
Možná Vás to překvapí, ale laserová operace šedého zákalu vůbec neznamená, že je celá operace prováděna laserem, jak se mnozí domnívají….

JE MOŽNÁ PREVENCE?

Přestože žádné studie neprokázaly, jak zabránit vzniku šedého zákalu nebo zpomalit jeho průběh, existují rizikové faktory pro vznik, které můžeme více či méně ovlivnit.

Chraňte své oči

JAKOU ČOČKU VYBRAT?

Zní to jednoduše, ale vybrat si správnou a pro Vaše potřeby funkční umělou nitrooční čočku je, “naštěstí”, čím dál složitější.

Jestli si myslíte, že je jedno, jakou multifokální čočku si necháte dát, protože musejí být všechny přeci podobné a liší se jen výrobce, tak tomu tak není. …
Multifokální, trifokální, torická, asferická nitrooční čočka??? Jaké všechny existují a jaké oční potíže (ne)dokáží vyřešit….
Mnohdy si lidé myslí, že když neměli dobrou zkušenost s multifokálními brýlemi, bude to s umělou multifokální nitrooční čočkou podobné. Princip je ale úplně jiný……

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK