Monovision korekce očí

Co je a jak funguje systém monovision, dokáže vyřešit několik párů brýlí a potíže s viděním na blízko?

Desítky let prověřený a funkční systém korekce očí, který dokáže snížit nebo zcela odstranit závislost na brýlích na čtení a potíže s viděním na blízko. Pro koho je vhodný, jak funguje a má to nějaký “háček”?

TOHLE JE OPRAVDU VÝZVA!

Přiznám se, že zkoušet vysvětlovat co je to “monovision” je vždycky trochu výzva. A přitom je to současně něco strašně jednoduchého a funkčního, co tu bylo už mnoho let a já osobně jsem toho velkým zastáncem. Pokud se to ovšem dobře “nastaví” na míru každému, dle jeho zrakových preferencí a potřeb. A určitě jsou lidé, kteří by monovision mít neměli, není to tedy zázrak pro všechny. 

Nicméně pokud řešíte, že máte problémy s viděním do dálky, na počítač a na blízko, nechcete nosti několik párů brýlí, určitě stojí za to se o tomto řešení něco dozvědět. Použitelné je jak pro lidi, kterým je nad 45 let, tak pro lidi, které čeká operace šedého zákalu a přejí si snížit závislost na brýlích po zákroku. 

NEBO RADĚJI MULTIFOKÁLNÍ ČOČKU?

Příchod multifokálních nitroočních čoček postupně metodu monovision odsunul do pozadí. Jestli právem či neprávem, na to není asi jednoduchá a jasná odpověď. Obě metody snižují či dokonce odstraňují závislost na více párech brýlí a obě mají své plusy a mínusy. A protože každý jsme jiný a máme jiné nároky na vidění, může být pro každého lepší jiné řešení. 

A navíc dnes existuje nová laserová metoda (Presbyond LBV), která monovision posunula do jiné dimenze a snížila některá její negativa a zvýšila její účinnost. Což může být zajímavé zejména pro lidi, kterým je nad 40 – 45 let a na výměnu nitrooční čočky za čočku multifokální jsou ještě příliš mladí a nebo prostě jen nitrooční zákrok nechtějí.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 20 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

DALŠÍ ČLÁNKY

Jaké jsou na základě dat na tisících očí šance, že Vám po laserové operaci nezůstanou žádné dioptrie? Má na to vliv velikost vady nebo laserová metoda?…
Mohou přístroje nahradit klasickou léčbu suchého oka kapkami a dalšími zdlouhavými procedurami, které mnohdy selhávají proto, že je těžké je dodržovat?…
Znamená syndrom suchého oka jen nedostatek slz? Je možné, že nadměrně slzíte a přesto můžete mít potíže se suchým okem? Ano, i to je možné, a dokonce docela časté….
Jak účinná a bezpečná je laserová metoda PRESBYOND pro řešení očních vad ve středním věku? Co (NE)dokáže a je výsledek trvalý?…
Mohou komplikace laserové operace femto LASIK ohrozit Váš zrak? Jak jsou časté, závažné a hrozí návrat dioptrií?…
Souvisí spolu nějak multifokální brýle a multifokální nitrooční čočky? Měli byste se čočkám vyhnout, pokud máte špatnou zkušenost s multifokálními brýlemi?…
Schováváme své obavy z operace očí za příliš vysokou cenu? Proč je snazší říct “je to drahé” než “já se bojím”. Zkušenosti těch, kteří si tím prošli, jsou výmluvné….
Mohou komplikace laserové operace SMILE ohrozit Váš zrak? Jak jsou časté, závažné a hrozí návrat dioptrií?…
Jak je možné, že se můžete setkat s lidmi, kteří podstoupili laserový zákrok po 50. roce a jsou velmi spokojení, když se říká, že po 45. roce není laserová operace vhodná…

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK