Monovision korekce očí

Co je a jak funguje systém monovision, dokáže vyřešit několik párů brýlí a potíže s viděním na blízko?

Desítky let prověřený a funkční systém korekce očí, který dokáže snížit nebo zcela odstranit závislost na brýlích na čtení a potíže s viděním na blízko. Pro koho je vhodný, jak funguje a má to nějaký “háček”?

TOHLE JE OPRAVDU VÝZVA!

Přiznám se, že zkoušet vysvětlovat co je to “monovision” je vždycky trochu výzva. A přitom je to současně něco strašně jednoduchého a funkčního, co tu bylo už mnoho let a já osobně jsem toho velkým zastáncem. Pokud se to ovšem dobře “nastaví” na míru každému, dle jeho zrakových preferencí a potřeb. A určitě jsou lidé, kteří by monovision mít neměli, není to tedy zázrak pro všechny. 

Nicméně pokud řešíte, že máte problémy s viděním do dálky, na počítač a na blízko, nechcete nosti několik párů brýlí, určitě stojí za to se o tomto řešení něco dozvědět. Použitelné je jak pro lidi, kterým je nad 45 let, tak pro lidi, které čeká operace šedého zákalu a přejí si snížit závislost na brýlích po zákroku. 

NEBO RADĚJI MULTIFOKÁLNÍ ČOČKU?

Příchod multifokálních nitroočních čoček postupně metodu monovision odsunul do pozadí. Jestli právem či neprávem, na to není asi jednoduchá a jasná odpověď. Obě metody snižují či dokonce odstraňují závislost na více párech brýlí a obě mají své plusy a mínusy. A protože každý jsme jiný a máme jiné nároky na vidění, může být pro každého lepší jiné řešení. 

A navíc dnes existuje nová laserová metoda (Presbyond LBV), která monovision posunula do jiné dimenze a snížila některá její negativa a zvýšila její účinnost. Což může být zajímavé zejména pro lidi, kterým je nad 40 – 45 let a na výměnu nitrooční čočky za čočku multifokální jsou ještě příliš mladí a nebo prostě jen nitrooční zákrok nechtějí.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK