Zůstanou mi po laserové operaci očí nějaké dioptrie?

Jaké jsou na základě dat na tisících očí šance, že Vám po laserové operaci nezůstanou žádné dioptrie?

A pokud by nějaké zbýt měly, tak kolik by to mohlo být a co všechno na to má vliv? Mají lidé s vyšší vadou vyhlídky na horší výsledek laserové operace očí nebo na velikosti vady nezaleží?

JE 0,5 DIOPTRIE PO OPERACI ÚSPĚCH NEBO PROPADÁK?

Určitě jiné nároky a představy o pooperačním dioptrickém výsledkukvalitě vidění může mít někdo, kdo má krátkozrakost mínus osm dioptrií a někdo, kdo jde na laserovou operací očí s dvěma dioptriemi. Pro jednoho tak může být výsledek 0,5 dioptrie úspěchem a velkým nadšením, pro jiného zklamáním a důvodem k nespokojenosti.

Ve video článku se podíváme na výsledky rozsáhlých světových studií na desítkách tisících očí v různých dioptrických rozmezích. Budete si tedy moci udělat jasnou představu, jaké jsou šance, že Vám po laserové operaci zůstanou nějaké dioptrie, kolik by to mohlo být a také jaká jsou řešení, pokud by k tomu došlo.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK