Uvidím po laserové operaci očí lépe než s brýlemi?

Jaká je pravděpodobnost, že vidění po laserové operaci LASIK bude lepší nebo horší než před operací s brýlemi nebo kontaktními čočkami?

Pokud zvažujete laserovou operaci očí, tak Vás jistě zajímá, jestli uvidíte minimálně stejně tak dobře a nebo ideálně ještě lépe než doposud s brýlemi nebo čočkami. Ale je to vůbec možné? A co všechno má vliv na pooperační výsledek?

Každý má jiné představy o tom, jak by měl vypadat výsledek laserové operace. Očekávání se často liší nejen podle toho, jaký kdo jsme a jak jsme nároční, ale také podle toho, jak velkou máme vadu. A co si budeme říkat, když za něco dáte několik desítek tisíc korun, tak prostě chcete, aby to nějak vypadalo 🤑

PŘEČTU I TEN ÚPLNĚ NEJMENŠÍ ŘÁDEK?

A taky je do jisté míry jedno, co říkají a měří přístroje, důležité je, co osobně vnímáte Vy. Podíváme se konkrétně třeba na to, o kolik více či méně řádku přečtete po operaci ve srovnání s tím, co jste přečetli s brýlemi či kontaktními čočkami před operací. A také na to, jak je to s těmi negativními světelnými fenomény, jako například tříštění světel a oslnění, o kterém se můžete dočíst v mnoha více či méně věrohodných zdrojích.

Důležitou roli v tom, jaká bude kvalita vidění po operaci, hraje samozřejmě i zvolená metoda a to, jakou vadu jste měli před laserovou operací.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK