Nadstandardní nitrooční čočky, jaké jsou rozdíly a hlavní výhody

Multifokální, trifokální, torická, asferická nitrooční čočka???

Jaké všechny existují a jaké oční potíže (ne)dokáží vyřešit. Zorientujte se konečně v různých nitroočních čočkách, pokud Vás čeká operace šedého zákalu a nebo se chcete zbavit několika párů brýlí.

JAK SE LIŠÍ ČOČKA “NA POJIŠŤOVNU” OD NADSTANDARDNÍ?

Je skvělé, že je možné, stejně jako třeba u zubaře,  se i v rámci  operace šedého zákalu rozhodovat o tom, jestli chcete jen to, co je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění nebo si dopřát nějaký ten “nadstandard”.

Ale samozřejmě je důležité si položit otázku, jestli by pro Vás takový “nadstandard” měl vůbec nějaký význam a nebo je to jen vytahování poskytovatelů oční péče peněz z Vašich kapes a žádný hmatatelný (či spíše viditelný) přínos by to pro Vás nemělo.

Umělá nitrooční čočka, kterou dostanete v rámci standardní operace šedého zákalu, má jediný úkol – zbavit Vás šedého zákalu. Nic víc, nic míň. Takže tím jistě zásadním způsobem pomůže k tomu, aby se zlepšila kvalita vidění. Ale již neřeší příliš otázku míry kvantity vidění a nezávislosti na brýlích po operaci. Tedy jestli budete mít brýle jedny, dvoje, troje nebo žádné. Jak uvidíte za šera a v noci a nebo jestli budete mít po operaci třeba astigmatismus, který zhoršuje vidění do dálky i na blízko.

Nadstandardní nitrooční čočky, podle toho, jakou si vyberete a kolik si můžete dovolit do svých očí investovat, mohou kromě šedého zákalu vyřešit i mnoho dalších očních potíží. Určitě je dobré udělat si před operací jasno, jaké jsou Vaše preference ve vidění. Jedním ze standardizovaných testů je tento TEST ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ.

Ale samozřejmě nadstandardní nitrooční čočky nejsou nutné pro každého a ne každý jejich přínosy ocení. Každý jsme jiný a máme rozdílné představy a nároky na vidění. Ale když už se má rozhodovat o Vašem vidění na dalších dvacet, třicet let, je dobré vědět, jaké jsou možnosti.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK