LASIK, SMILE, PRK operace očí….kdo se v tom má vyznat?

Kolik ve skutečnosti existuje metod laserové operace očí a čím se reálně liší?

Když se člověk podívá na stránky klinik nabízejících laserové odstranění brýlí, tak snadno nabyde dojmu, že jsou jich snad desítky. Je tomu skutečně tak? A jak se v tom všem zorientovat a poznat, jaké metody kdo nabízí? Po shlédnutí tohoto video článku byste v tom měli mít pro jednou jasno.

METOD JE MÉNĚ, NEŽ SI MYSLÍTE!

Když jde o oči, tak si většina lidí chce dopřát to nejlepšínejbezpečnější. Kliniky se předhánějí v nabízení technologií a všechny říkají, že mají tu nejlepší a nejmodernější. A výrobci laserové technologie přicházejí s novinkami  a vylepšeními.

Lasery jsou rychlejší, přesnější, mají sledovače pohybů oka ne ve 3D ani 4D rovinách, ale rovnou 7D. Pohybuje se vůbec oko v tolika směrech? Občas se zdá, že některá vylepšení jsou spíše jen “faceliftem” a snahou se marketingově odlišit, než skutečnou změnou a novinkou.

NEJDRAŽŠÍ = NEJLEPŠÍ???

A i díky tomuto se chudák člověk, který si chce nechat udělat laserovou operaci očí, má zorientovat v tolika názvech a ještě rozdílných cenách. Je snadné věřit tomu, že to nejdražší je nejlepší, ale je tomu skutečně vždycky? Asi byste si přáli, aby tomu tak alespoň v medicíně bylo. Já taky, ale realita je trochu odlišná. 

A protože každý chce vydělat (a není na tom nic špatného), tak když půjdete na to nejdražší, tak to minimálně pro jednu stranu dává smysl. A pokud zvolíte levnější variantu a věci nebudou takové, jaké jste doufali, budete si říkat, že jste si měli připlatit. Já bych s tímto úplně nesouhlasila, protože ze zkušenosti vím, že roli hraje podstatně více věcí.

Současně je ale určitě pravda, že když se podíváte na ty skutečně existující metody (a jsou v zásadě jen 3 😱 ), tak se rozhodně liší a mají své plusy a mínusy a určitě některé jsou pro určité vady méně vhodné či dokonce zcela nevhodné. A především znamenají jiný “zážitek”, který, zejména v rámci pooperační rehabilitaci, budete mít Vy. 

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 20 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

DALŠÍ ČLÁNKY

Jaké jsou na základě dat na tisících očí šance, že Vám po laserové operaci nezůstanou žádné dioptrie? Má na to vliv velikost vady nebo laserová metoda?…
Mohou přístroje nahradit klasickou léčbu suchého oka kapkami a dalšími zdlouhavými procedurami, které mnohdy selhávají proto, že je těžké je dodržovat?…
Znamená syndrom suchého oka jen nedostatek slz? Je možné, že nadměrně slzíte a přesto můžete mít potíže se suchým okem? Ano, i to je možné, a dokonce docela časté….
Jak účinná a bezpečná je laserová metoda PRESBYOND pro řešení očních vad ve středním věku? Co (NE)dokáže a je výsledek trvalý?…
Mohou komplikace laserové operace femto LASIK ohrozit Váš zrak? Jak jsou časté, závažné a hrozí návrat dioptrií?…
Souvisí spolu nějak multifokální brýle a multifokální nitrooční čočky? Měli byste se čočkám vyhnout, pokud máte špatnou zkušenost s multifokálními brýlemi?…
Schováváme své obavy z operace očí za příliš vysokou cenu? Proč je snazší říct “je to drahé” než “já se bojím”. Zkušenosti těch, kteří si tím prošli, jsou výmluvné….
Mohou komplikace laserové operace SMILE ohrozit Váš zrak? Jak jsou časté, závažné a hrozí návrat dioptrií?…
Jak je možné, že se můžete setkat s lidmi, kteří podstoupili laserový zákrok po 50. roce a jsou velmi spokojení, když se říká, že po 45. roce není laserová operace vhodná…

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK