Kolik ve skutečnosti existuje metod laserové operace očí a čím se reálně liší?
Když se člověk podívá na stránky klinik nabízejících laserové odstranění brýlí, tak snadno nabyde dojmu, že jsou jich snad desítky. Je tomu skutečně tak? A jak se v tom všem zorientovat a poznat, jaké metody kdo nabízí? Po shlédnutí tohoto video článku byste v tom měli mít pro jednou jasno.
METOD JE MÉNĚ, NEŽ SI MYSLÍTE!
Když jde o oči, tak si většina lidí chce dopřát to nejlepší a nejbezpečnější. Kliniky se předhánějí v nabízení technologií a všechny říkají, že mají tu nejlepší a nejmodernější. A výrobci laserové technologie přicházejí s novinkami a vylepšeními.
Lasery jsou rychlejší, přesnější, mají sledovače pohybů oka ne ve 3D ani 4D rovinách, ale rovnou 7D. Pohybuje se vůbec oko v tolika směrech? Občas se zdá, že některá vylepšení jsou spíše jen “faceliftem” a snahou se marketingově odlišit, než skutečnou změnou a novinkou.
NEJDRAŽŠÍ = NEJLEPŠÍ???
A i díky tomuto se chudák člověk, který si chce nechat udělat laserovou operaci očí, má zorientovat v tolika názvech a ještě rozdílných cenách. Je snadné věřit tomu, že to nejdražší je nejlepší, ale je tomu skutečně vždycky? Asi byste si přáli, aby tomu tak alespoň v medicíně bylo. Já taky, ale realita je trochu odlišná.
A protože každý chce vydělat (a není na tom nic špatného), tak když půjdete na to nejdražší, tak to minimálně pro jednu stranu dává smysl. A pokud zvolíte levnější variantu a věci nebudou takové, jaké jste doufali, budete si říkat, že jste si měli připlatit. Já bych s tímto úplně nesouhlasila, protože ze zkušenosti vím, že roli hraje podstatně více věcí.
Současně je ale určitě pravda, že když se podíváte na ty skutečně existující metody (a jsou v zásadě jen 3 😱 ), tak se rozhodně liší a mají své plusy a mínusy a určitě některé jsou pro určité vady méně vhodné či dokonce zcela nevhodné. A především znamenají jiný “zážitek”, který, zejména v rámci pooperační rehabilitaci, budete mít Vy.