Jaké jsou rozdíly mezi multifokálními nitroočními čočkami

Jaká multifokální nitrooční čočka by pro Vás (ne)mohla být ta pravá?

Přemýšlíte, že byste se chtěli zbavit brýlí a zvažujete operaci očí s implantací multifokální nitrooční čočky? Jestli myslíte, že je jedno, jakou si necháte dát, protože musejí být všechny přeci podobné a liší se jen výrobce, tak tomu tak není. S různými druhy čoček je vidět různě a Vy si dnes opravdu můžete vybrat, abyste byli skutečně spokojení a věděli o všech plusech a mínusech, které jednotlivé multifokální čočky mají.

UJASNĚTE SI, JAKÉ JSOU VAŠE PREFERENCE VE VIDĚNÍ

Žádná multifokální čočka není elixírem mládí pro oči a neplatí, že “jedna velikost padne všem”. Což vidím jako obrovskou výhodu, že si dnes můžete vybírat i z takových věcí, jako je umělá nitrooční čočka. I když to současně klade větší požadavky na Vás, abyste si ujasnili, co je pro Váš životní styl, nároky na vidění a způsob, jakým trávíte pracovní, ale i volný čas, opravdu důležité. A kde jste třeba ochotni udělat kompromis.

Proto doporučuji ještě před shlédnutím videa projít tímto jednoduchým TESTEM ZRAKOVÝCH PREFERENCÍ.

Zatímco na počátku vývoje multifokálních čoček byly rozdíly spíše kosmetické a leckdy i marketingové, dnes jsou opravdu zcela hmatatelné (tedy viditelné 🤩 ). A jinou čočku by měl zvolit člověk, který sedí celý den nad excelovými tabulkami, jinou ten, kdo aktivně sportuje, vyšívá a nebo je profesionální řidič.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Mgr. Regina Chlumská

Zakladatelka a hlavní odborný konzultant MY EYE s více než 18 letou profesionální zkušenosti s lidmi, kteří procházejí rozhodovacím procesem, jak vyřešit své problémy se zrakem. Průkopnice optometrie v ČR v oblasti precizní diagnostiky a možností konzervativní i chirurgické léčby zrakových vad v rámci klinického oboru laserové a nitrooční refrakční chirurgie a chirurgie šedého zákalu. Zastánce medicíny založené na datech více než na dojmech a současně celoživotní student psychologie a východní filosofie. Zastává názor, že celostní, empatický a respektu plný přístup k člověku jsou pro dobrý výsledek stejně důležité, jako odborné know how.

Sdílejte článek:

DALŠÍ ČLÁNKY

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!…
Na 105 nejdůležitějších kritérií při výběru a indikaci multifokální nitrooční čočky odpovídal panel přísně vybraných očních lékařů specialistů z Ameriky i Evropy….
Tyto dvě vady se se zaměňují často proto, že se mohou projevovat stejně. Přestože je dalekozrakost vada na dálku, může způsobovat potíže s viděním na blízko….
Jsou laserové operace očí nebo výměny nitrooční čočky zcela bezbolestné, jak se tvrdí, anebo je to trochu reklamní trik ze strany klinik, které Vás na operaci lákají….
10 nejčastějších důvodů, kdy pro Vás laserová operace očí není vhodná a profesionální klinika by Vám ji neměla doporučit. Pak je možné se téměř vyhnout všem komplikacím….
Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu….
Proč někdo potíže se suchým okem po laserové operaci má a jiný ne? Může na to mít vliv zvolená metoda, počet dioptrií a je možné jim vůbec předejít?…
Jak ostré vidění po operaci šedého zákalu nebo výměně nitrooční čočky můžete očekávat během prvního týdne? Proč někdo říká že viděl hned a někdo až za několik týdnů?…
Keratokonus může závažně poškodit zrak a zhoršit kvalitu života. Dnes je ale možné ho zastavit. Důležité je odhalit onemocnění včas a vyhnout se několika věcem….

MY EYE ČLÁNKY

Odpovědi na vše, na co se ptáte.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK